Kommenteeri

Valitsus kaalub firmaautode maksustamise ja sõidupäevikute kaotamist

Riigikogu rahanduskomisjoni kohtumisel kaubandus-tööstuskoja juhtidega arutati Eesti maksukeskkonna parandamiseks kavandatavaid seadusemuudatusi, mille seas on ka firmaautode maksustamise ja sõidupäevikute kaotamise eelnõu.

“Valitsus on riigikogule ette valmistamas firmaautode maksustamise ja sõidupäevikute kaotamise eelnõu,” ütles rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer pressiteate 

vahendusel. “Sõidupäevikute täitmise nõude kaotamine on kindlasti mõistlik samm ja loodan, et vastav eelnõu ka sel poolaastal riigikokku jõuab.”

Samuti on päevakorras töötajate spordikuludelt teatavas ulatuses erisoodustusmaksu kaotamine, teatas riigikogu pressiteenistus.

Komisjoni kohtumisel kaubandus-tööstuskoja presidendi Toomas Lumani ja peadirektori Mait Paltsiga tõstatati veel tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski pakutud toidumakse mõte.

“Mina seda isiklikult ei toeta. Nii-öelda suhkrumaksu kehtestamine pole üheski teises riigis toiminud – maksuobjektina ei saa käsitleda vaid mõnda toodet, olgu see šokolaad või apelsinimahl. See omakorda tähendaks kõiki vähegi suhkrut sisaldavate toodete maksustamist ja selle administreerimine on mõõtmatult keeruline,” ütles Holsmer. “Inimeste tervisekäitumise parandamine on kindlasti õige suund, aga ülekaalulisuse ja rasvumise vastu võitlemine ei saa toimuda läbi uute maksude kehtestamise.”

“Kaubanduskoda on koos teiste ettevõtlusorganisatsioonide ja ministeeriumidega ette valmistamas nullbürokraatia projekti ehk pakkumas muudatusi, mis lihtsustaks ettevõtjate ja riigi omavahelist suhtlemist,” lausus Holsmer. “Neid ettepanekuid on tehtud sadu ja ootan, et valitsuse poolt saadetakse konkreetsed seadusmuudatused võimalikult kiiresti riigikogule arutamiseks.”

Kohtumise käigus peeti oluliseks riigile tasutud maksude avaldamise täiendamist ka töötajate arvu ja käibe informatsiooniga – vastav muudatus peaks lähiajal rakenduma sarnaselt ettevõtete tööjõumaksude avaldamisega maksu– ja tolliameti kodulehel.

Ettevalmistamisel on ka uus riigihangete seadus, mille üheks eesmärgiks on läbipaistev ja toimiv hankekeskkond ning alapakkumiste vältimine. Lihtsustada on vaja ka ettevõtluse aruandlust maksudeklaratsioonide statistikaaruannetega ühildamise kaudu.

Holsmeri hinnangul on senine koostöö kaubandus-tööstuskojaga olnud tulemuslik ja konstruktiivne. „Kaubanduskoda esitas eelmisel aastal ettevõtjate arvamused kokku ligi 140 seaduse- või määruse eelnõu kohta ning osales arvukates seadusloomega seotud töögruppides,“ lisas ta.

Allikas: rup.ee

Lisa kommentaar

Email again: